I will need some help keeping this up to date, but this is just one simple way for us all to see who has won. We'll have the winners posted here, as well as links to whatever gaming reports we have! I will also put
if they are planning on attending Gencon,
if for sure not, and
if not sure yet. (If I get it wrong, guys, PM me)
Garland, TX May 24: Winner,
Wedge Smith (WedgeIkari) Squad: GOWK, Yoda on Kybuck, Mas, Panaka, R2 Astromech, Gran Raider
Texas Regionals Info!15 Players, 4 rounds, Final Four Playoffs
Atlanta, GA May 30: Winner,
James Wyszynski III (jameswys; jew3) Squad: VAR, Luke, HPU, Han Solo Smuggler, General Rieekan, R2-D2 with Extended Sensor, Obi Wan Kenobi, Jedi Spirit, Leia Organa, Senator, Ugnaught Demolitionist (x3)
Atlanta Regionals Info!20 Players, 4 rounds
Racine, WI* May 30: Winner,
SWM Hall of Fame Member Deri Morgan (fingersandteeth) Squad: Xizor, Lobot, TBSV X2, Czerka, Ozzel, Mas, Ugo, IG Tarkin
Racine Info!26 Players, 5 rounds
Cincinnati, OH June 6: Winner,
James Naegele (FrakkinMando) Squad: Boba BH, Rex, R2 Astromech, Lobot, Czerka, Mouse Droid x2
Cincinnati Regional Results!20 Players, 5 rounds
Santa Clara, CA June 6:
Curtis Tarzwell (Tarzan) Squad: Boba Fett BH, Bothan Noble x3, R2-D2, Juno, General Dodonna, Ugnaught Demolitionist x2, Mouse Droid x2,
California Regional Results!22 Players, 5 rounds
Northfield, NJ June 6: Winner,
Don Wilkinson (Gotti69) Squad: GOWK, Doombot, Rex, Dash RS, Wicket, Mice x2, Uggs x2, Caamasi Noble
Northeast Regional Info!21 Players, 5 rounds
Colorado City, CO June 7: Winner,
Shawn Large (DarthLuna) Squad: Var, Luke HPU, Yoda of Dagobah, Rieekan, R2 (RS) Uggie Demo x5
Colorado Regional Results!18 Players, 5 rounds, Final Four Playoffs
Owensboro, KY June 13:
SWM Hall of Fame Member Aaron Brueckman (Lobostele) Squad: GOWK, Dash Rendar, RS, Lobot, JWM, R2 Astromech, Camaasi Noble
Owensboro Regional Results!27 Players, 5 Rounds
Kalamazoo, MI June 13:
James Wyszynski III (Jew3)Squad: VAR, Luke, HPU, Han Solo Smuggler, General Rieekan, R2-D2 with Extended Sensor, Obi Wan Kenobi, Jedi Spirit, Leia Organa, Senator, Ugnaught Demolitionist (x3)
Kalamazoo Regional Results!20 Players, 5 rounds
Chicago, IL June 20:
Tim Ballard (TimmerB123) Squad: Han Smuggler, Luke's Snowspeeder, Lobot, Leia, Juno, Dodonna, Rieekan
Chicago Regional Results!37 Players, 6 rounds
Springfield, MO June 20:
SWM Hall of Fame Member Dean Miller (dnemiller) Squad: GOWK, Dash, Lobot, JWM, Doombot, Caamaasi Noble
Springfield Regional Results!26 Players, 5 rounds, Final Four Playoffs
Lincoln, NE June 27:
Matt Hanson (knightswhosayni) Squad: Obi Unleashed, Han RH, Luke HPU, Rieekan, Dodonna, R2, Mouse Droids, and Ugs
Lincoln Regional Results!12 Players, 4 rounds
Bellevue, WA June 27:
Charles Arrasmith (Omnus) Squad: Obi Unleashed, Han RH, Luke HPU, Rieekan, Dodonna, R2, Mouse Droids, and Ugs
Northwest Regional Results!38 Players, 6 rounds
SWM Gamers Championship on Vassal, Planet Earth * June 27th:
Phillip Carlisle (Joruus) Squad: Gowk, JWM, Lobot, R2 Doombot, Dash, Camaasi Noble
1st Star Wars Gamers Championship15 Players, 4 Rounds Final Four Playoffs
* Non-Wizards sponsored event